سکسولوژی

رزرو کنید

سکسولوژی

ضرورت مشاوره جنسی و سکس تراپی

هدف از سکسولوژی  کمک به افراد برای عبور از چالش های فیزیکی و عاطفی برای داشتن یک رابطه رضایت بخش و زندگی جنسی لذت بخش است. سکس تراپی می تواند به افراد و زوج ها کمک کند درک واقع بینانه ای از رابطه جنسی و لذت به دست آورند. در شناسایی و رسیدگی به علل زمینه ای مسائل جنسی رشد کنند و ارتباط جنسی عمیق تری با خود و شریک زندگی خود حفظ کنند.

  • استراحت و ریکاوری

  • توانبخش پزشکی با ماساژ
  • زیبایی طبیعی

  • ماساژ صورت و بدن

صحبت کردن در مورد رابطه جنسی می تواند برای بسیاری از افراد دشوار باشد و صحبت در مورد مشکلات جنسی می تواند حتی سخت تر باشد. چنین مسائلی مثل عملکرد جنسی و میل جنسی کم ممکن است فراتر از محدوده چیزی باشد که معمولاً با پزشک مراقبت های اولیه، پزشک متخصص زنان یا درمانگر معمولی خود صحبت می کنید. مشاوره جنسی و سکسولوژی یک درمان حرفه‌ای است که افراد، خانواده‌ها و گروه‌های مختلف را قادر می‌سازد تا راحتی و آگاهی از تجارب جنسی و جنسی را افزایش دهند.

اینجاست که درمانگران جنسی وارد ماجرا می شوند؛ متخصصان آموزش دیده ای که به طور خاص بر روی جنسیت و رفتار جنسی سالم تمرکز می کنند و می توانند کمک حرفه ای و مبتنی بر تحقیقات را ارائه دهند و در عین حال به طیف کاملی از عوامل روانشناختی، فیزیولوژیکی و فرهنگی مربوطه بپردازند.

چرا افراد به سکسولوژی نیاز دارند؟

بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود با رابطه جنسی مشکل دارند. برخی افراد می توانند خودشان مشکل را حل کنند اما برای دیگران، مشکلات جنسی می تواند باعث ناراحتی و ناراحتی زیادی شود. یک متخصص جنسی می تواند به افرادی که مشکلات جنسی مختلفی دارند کمک کند. افرادی که اختلال عملکرد جنسی را تجربه می کنند ممکن است از جمله افرادی باشند که می توانند بیشترین سود را از درمان جنسی ببرند. از جمله:

  • عدم تمایل و کاهش میل جنسی
  • مشکل در ارگاسم
  • درد در حین رابطه جنسی یا ناتوانی در داشتن رابطه جنسی
  • مشکل در داشتن یا حفظ نعوظ (اختلال نعوظ)
  • انزال زودرس یا سایر مشکلات انزالی

این اختلالات می تواند باعث عدم علاقه به رابطه جنسی، اعتماد به نفس پایین، اضطراب عملکرد جنسی، مقاربت دردناک و ناتوانی در برانگیختگی یا رسیدن به ارگاسم شود که به طور جدی بر توانایی فرد برای لذت بردن از یک زندگی جنسی سالم و رضایت بخش تأثیر می گذارد. اختلال عملکرد جنسی می تواند دلایل فیزیکی یا روانی داشته باشد. گاهی اوقات، با سابقه سوء استفاده همراه است.

جلسات سکس تراپی

یک درمانگر جنسی به صحبت های شما گوش می دهد که مشکلات شما را شرح می دهد و ارزیابی می کند که آیا علت احتمالاً روانی، فیزیکی یا ترکیبی از این دو است. هر جلسه درمانی محرمانه است. می‌توانید خودتان به یک متخصص جنسی مراجعه کنید، اما اگر مشکل شما بر شریک زندگی‌تان نیز تأثیر می‌گذارد، ممکن است بهتر باشد که هر دو در آن شرکت کنید.  با هر جلسه، درمانگر شما را به سمت مدیریت بهتر و پذیرش نگرانی‌هایتان که ممکن است منجر به اختلال عملکرد جنسی شود، سوق می‌دهد.

صحبت کردن و بررسی تجربیات خود به شما کمک می کند تا درک بهتری از آنچه اتفاق می افتد و دلایل آن داشته باشید. درمانگر همچنین ممکن است تمرینات و وظایفی را به شما بدهد تا در زمان مناسب با همسرتان انجام دهید. جلسات معمولا 45 تا 50 دقیقه طول می کشد. ممکن است درمانگر به شما توصیه کند که جلسات هفتگی داشته باشید یا کمتر به آنها مراجعه کنید، مثلاً یک بار در ماه.

0
تعداد کارشناسان

با ما در ارتباط باشید

منتظر شنیدن نظرات پیشنهادات و انتقادات ارزشمندتان هستیم.

ارتباط با ما!